Aktuality

Očkování proti chřipce 2021/2022

 

 

 

Prosíme zájemce o očkování na chřipku, aby se hlásili u sestry v ordinaci.

Chřipka jako virové infekční onemocnění je vysoce nakažlivá, postihuje všechny věkové skupiny, vyskytuje se nejčastěji v zimních a časných jarních měsících a nejedná se o běžné nachlazení způsobené desítkami jiných virových skupin, kterému jsou lidé zvyklí běžně říkat „chřipka“.

Onemocnění chřipkou je často těžké, vyžadující vícedenní pracovní neschopnost a dlouhodobou rekonvalescenci, u rizikových skupin je často i smrtelné (průměrně ročně zemře v ČR na chřipku okolo 2700 lidí).

Očkovací schéma:

Očkuje se jednou dávkou vakcíny do svalu ramene. Přeočkování je vhodné každoročně, protože virus chřipky se objevuje v nových antigenních variantách. Ideální doba pro vakcinaci je od září do listopadu.

Ceny očkování se každoročně mohou měnit, informujte se v ordinaci.

Úhrada vakcíny zdravotní pojišťovnou pro následující skupiny osob:

· osoby nad 65 let

· osoby po vynětí sleziny a transplantaci krvetvorných buněk

· osoby, trpící závažným chronickým farmakologicky řešeným onemocněním srdce, cév, dýchacích cest, ledvin a cukrovkouzpět na aktuality
© 2021 BUONA SALUTE, s.r.o. | firla.eu

healthhublot.com https://www.computerhublot.com hublot replica fake watch replica rolex watches television watches fake rolex https://www.constructionwatches.com/ mapwatches.com fake watch www.genomewatches.com coffeewatches.com https://www.drugstorewatches.com furniturewatches.com https://www.petswatches.com/ biotechwatches.com https://www.bankruptcywatches.com https://www.holidayswatches.com/ https://www.cardswatches.com/ careerwatches.com